کربلای حسینی تا کربلای خمینی

بسمه تعالی

▫️#یادداشت

◾از کربلای حسینی تا کربلای خمینی

کاروان به غروب شلمچه میرسد .توقف می کند. دو رکعت نماز عشق میخواند و چادر شب روی خاک های نرم شلمچه پهن می شود. پا را که از منزگاه عشاق بیرون میگذارد هلال سبز رنگی خودش را در دل شب جا کرده است . راوی، شب را می شکافد و روایت می کند. از بادی می گوید که پرچم ها را به کربلا می خواند . از خاکی می گوید که اگر از استخوان و بدن ها خالی است با خون آغشته شده است. از کربلایی می گوید که تا لحظه اکنون ادامه دارد. سخنانی که بوی نان می دهند. برکت از تک تک حروفش می بارد. بار ها و بار ها گفته می شود اما باز هم اشک و آه و ناله است که پا به پایش می نشیند. خواه کربلای حسینی باشد خواه کربلای خمینی .

حاج حسین یکتا را در یکی از همین غروب های شلمچه در اسفند نود و پنج شناختم . از آن به بعد روایت هایش را از شهدا می شنیدم و اگر اسب چموش نفس را توان لگام زدن داشتم ، عمل می کردم. شنیده هایش را بسیار شنیده بودم. مربع های قرمز که منتشر شد ، مشتاق شدم کلماتش را به دیده بسپارم که تا شنیده ، فریاد ها راه است. یادداشت " پلی به آسمان " اول کتاب را که خواندم فکر نمی کردم قلم زیبایی هم داشته باشد. تعابیر زیبایی در کتاب به کار رفته که به نظرم از دامن زنانه نویسنده کتاب ریخته شده است. پاورقی های کتاب پر است از کسانی که مقابل اسمشان مربع قرمزی قرار میگیرد. تا اسمی در متن کتاب به پاورقی ارجاعم می داد، می دیدم در تاریخی به دنیا آمده و در تاریخ دیگری دل از دنیا کنده است. 

آخرین برگ از کتاب : من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت می کنم که نگذارید انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بیفتد. نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند. و آخرین سخنم در این جا با شما این که به جمهوری اسلامی ، که ثمره خون پدرانتان است، تا پای جان وفادار بمانید؛ و با آمادگی خود و صدور انقلاب و ابلاغ پیام خون شهیدان ، زمینه را برای قیام منجی عالم و خاتم الاوصیا و الاولیا، حضرت بقیه الله – روحی فداه – فراهم سازید. امام خمینی (ره)

▫️ 📅۶ مرداد ۹۷

📝 سید مجتبی طباطبایی

/ 0 نظر / 12 بازدید