سینما هنر

بسمه تعالی .

#سینما_هنر

بیست دقیقه به هشت مانده بود . بلیط ها را خریدم .پرسیدم و مطمئن شدم که برق نخواهد رفت .سانس هشت تا ده به دارکوب اختصاص داشت. فیلمی که نامزد ده سیمرغ جشنواره فجر امسال بود و برنده سیمرغ بلورین نقش اول زن . منتظر بودیم تا "دشمن زن" تمام شود . پرسیدم "تنگه ی ابوقریب " را می آورید ؟ گفت حتما ،اما نزدیک محرم . قبل اش چند تا فیلم دیگر را خواهیم آورد. ساعت که به هشت رسید. پرسیدم: کی شروع می کنید ؟ گفت هشت و ده دقیقه . صبر کردیم . در این بین دو نفر دیگر آمدند و بلیط تهیه کردند. چند دقیقه بعد مسئول سینما آمد و گفت بفرمایید. در را باز کرد . وارد که شدیم جا خوردیم . من و همسرم بودیم و یک سینمای خالی. آن دو نفر هم هنوز نیامده بودند . سانس اختصاصی برای اکران "دارکوب". چقدر ناراحت شدم. مسئول سینما پیشنهاد کرد که روی دو صندلی اول بنشینیم که باد کولر مستقیم همان ردیف می آید. بنده ی خدا پول آب و برقش هم از ما تامین نمی شد. دو تا پنج هزار تومان داده بودیم تا فیلم‌ را نگاه کنیم. سینمای خالی برای فیلم اجتماعی کمی نگران کننده است. صد البته مردم به طنز و فیلم کمدی نیاز دارند اما خنده ای که تفکر همراهش نباش ارزشی ندارد. جدا از دارکوب که بهروز شعیبی کارگردان و رضوی تهیه کننده و نقد اجتماعی اش دیدنی باشد، این همه بی مهری به سینما خودش جای نقد و بررسی دارد. نمی دانم که دو نفر دیگر برای چه آمده بودند و حین فیلم می خندیدند؟ بعد از فیلم با مسئول سینما در مورد فیلم صحبت کردیم . گفت ژانر اجتماعی مخاطب ندارد و مردم دوست دارند فقط بخندند. شادی آرزوی ماست برای تمام انسان ها ولی خندیدن به هر دلیلی و شکلی دور از طبیعت انسان است. 

به هر حال در سالنی خالی از تماشاچی دارکوب را دیدیم. نقدی اجتماعی با بازی های جذاب. اعتیاد بانوان و داستان های زجرآور بعدش .بارداری هایی که بیشتر حمل پول بود تا انسان . یک رگ نازک مادرانه در کنار فیلم راه می رود ،می ماند و در انتها دست گیر می شود. گلی که باران‌ خورده باشد دیدن دارد .

📅سه شنبه ۹ مرداد ۹۷

📝 سید مجتبی طباطبایی

/ 1 نظر / 95 بازدید
filebazaar

درآمد تضمینی با دیدن تبلیغات داخلی در آمد زایی عالی و ساده لطفا متن زیر را تا انتها مطالعه فرمایید ما برای شما یک پیشنهاد تازه داریم. بزرگترین رسانه کشور با در برگیری بالا توی جیب شماست. چیزی که هر وقت اراده کنید می تواند محتوای تبلیغی شما و اطلاع رسانی شما را به میلیون ها نفر برساند و باعث رونق کسب و کار شما شود. در مورد گوشی موبایل شما صحبت می کنیم. ما برای گوشی هوشمند شما رسانه ای طراحی کرده ایم که این کار را به خوبی و درستی انجام می دهد. "ما رسنو هستیم، رسانه تبلیغاتی کاربر محور ایران" نحوه درآمدزایی شما از این سیستم به این صورت می باشد که شما با مشاهده کردن تبلیغات درون اپلیکیشن می توانید کسب درآمد انجام دهید. شما با معرفی این اپلیکیشن به دیگران می توانید تیم سازی کنید و از تمام فعالیت های افراد تیم(مشاهده تبلیغات توسط افراد تیم) پورسانت دریافت کنید!!! بدون سرمایه بدون حمایت بدون اختصاص زمان زیاد بدون تجربه،دانش و تخصص فوق العاده کسب درآمد کنید آی دی کانال تلگرام برای دریافت اطلاعات بیشتر : @forsat_vijeh و یا مراجعه به لینک : http://ez-money.blog.ir/1397/05/19/r1